Program Wolontariatu Pracowniczego w Górażdżach nagrodzony "Opolską Marką"
Górażdże Cement SA zostały laureatem kolejnej, siedemnastej już edycji konkursu Opolska Marka. Nagroda została przyznana firmie aż w dwóch nowych kategoriach: Przedsiębiorstwo dla regionu - Wolontariat pracowniczy oraz Lider opolskiej gospodarki.
W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki 17. edycji konkursu Opolska Marka, organizowanej przez zarząd województwa. Prestiżowy konkurs Opolska Marka jest formą promocji potencjału gospodarczego województwa opolskiego na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. Ideą przedsięwzięcia jest uhonorowanie najlepszych produktów, usług, innowacji oraz najprężniej działających przedsiębiorstw w regionie.
Górażdże jako jedyna firma wśród tegorocznych laureatów została nagrodzona aż w dwóch kategoriach. Górażdże zostały laureatem nagrody w kategorii Lider opolskiej gospodarki, która została przyznana przez zarząd województwa na podstawie wpływów z podatku CIT do budżetu. Jury doceniło również długoletnie działania i zaangażowanie Górażdzy w realizację idei wolontariatu pracowniczego, przyznając firmie nagrodę Opolskiej Marki w kategorii Przedsiębiorstwo dla regionu - Wolontariat pracowniczy.
Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego w tym roku zrezygnowano z uroczystej gali wręczenia nagród – w zamian zorganizowano serię kameralnych spotkań, podczas których laureaci otrzymują nagrody, przyznane w konkursie. Największe z nich odbyło się 10 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim. W imieniu firmy nagrodę z rąk Marszałka Województwa Andrzeja Buły odebrała Barbara Dudek, Główna Księgowa Górażdże Cement SA., wiceprezes Fundacji Górażdże Aktywni w Regionie.
Uhonorowany Opolską Marką Program Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże prowadzony jest od 2013 r. przez Fundację Górażdże -Aktywni w Regionie. Jego celem jest wspieranie (finansowe i organizacyjne) zaangażowania społecznego pracowników Grupy Górażdże poprzez umożliwienie im realizacji własnych pomysłów na różne formy aktywności wolontariackiej. W latach 2013-2019 pracownicy Górażdży zrealizowali 100 projektów o łącznej wartości około 300 tys. zł. Były to w głównej mierze działania związane z remontami lokalnej infrastruktury (świetlice wiejskie, przedszkola, boiska, kluby sportowe, kaplice, aranżacje terenów zielonych), a także przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne oraz edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Projekty realizowane są głównie na terenach miejscowości sąsiadujących z zakładami Grupy Górażdże we współpracy ze społecznością lokalną, radami sołeckimi i lokalnymi stowarzyszeniami.